Hakkımızda

Northstar Tarihçesi

NORTHSTAR, Özel Amaçlı RIB Botların entegre bir üretici markası olarak 1997 yılında kurulmuştur ve İzmir’de sahip olduğu 8000 m2’lik üretim tesisi ile seri üretim yapabilen Türkiye’nin en büyük RIB üreticisi konumundadır.

70’in üzerinde farklı modelde; Özel Kullanım (Gezi) ve Askeri kullanım (Profesyonel) olmak üzere 3 m ile 12 m arasında değişen uzunluklara sahip geniş bir ürün yelpazesine sahip pazarın tek üreticisidir.

Ayrıca Northstar bünyesinde, uzunluğu 18 metreye kadar Alüminyum tekneler / RIB'ler üretebilen yeni bir Alüminyum RIB ve İş Botu bölümü (Alupro) kuruldu. Northstar, 2 Gemi Mühendisi, 2 Endüstriyel tasarımcı, 1 Teknik Tasarımcı ve 1 Endüstriyel Mühendis tasarım ve geliştirme ekibi ile özellikle uyarlanabilir, güçlü ve aynı zamanda rahat kullanım sağlayabilecek yeni askeri /profesyonel tasarımlar gerçekleştirmektedir.

Northstar için kalite, dayanıklılık, güvenlik ve konfor en önemli özellikler olduğu kadar, LRTM, RTM, infüzyon gibi kompozit teknikler ve metodlar da kullanılan diğer kiilit unsurlarda her bot tasarımı için önem arz etmektedir. Boatlarımızın tüpleri CSM kaplı (Hypalon) özel kumaşlarla ya da isteğe bağlı olarak PU kaplı kumaşlarla tasarlanabilir.

Tüm Northstar modellerinde,
Kalite ve konforun yanı sıra, performans ve hidrodinamik özellikler ön planda yer alır.